Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

Często dopiero osoby koło 40 roku życia decydują się na budowę domu. Chciałbym przedstawić ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018. Jako kryterium biorę pod uwagę wiek kredytobiorcy 40 lat, okres spłaty 30 lat oraz równe raty przy kwocie kredytu 300 tys. zł, na budowę domu o wartości 450 tys. zł. Zakładam więc, że kredytobiorca ma aż 150 tys. wkładu własnego.

Na pierwszym miejscu w niniejszym rankingu znalazł się Bank BGŻ BNP Paribas, gdzie rata kredytu wyniesie 1350 zł, a prowizja wynosi 0%, przy spełnieniu określonych warunków. Z kolei RRSO jest na poziomie 3,61%. Zaletą tej oferty jest nie wymaganie ubezpieczenia wkładu własnego w tym przypadku. Możliwość kredytowania do 80% wartości nieruchomości jest także magnesem dla tej oferty. Minusem jest pobieranie prowizji jeśli nie spełnia się preferencyjnych warunków, o posiadaniu konta osobistego w BGŻ BNP Paribas, a także korzystaniu z innych produktów finansowych banku.

Na drugim miejscu uplasował się Bank BPS, gdzie kwota kredytu wyniesie 1334 zł, przy RRSO na poziomie 3,63% oraz prowizji 1,9%. Zaletą tej oferty jest nie wymagane ubezpieczenie na życie, chyba, że spłata kredytu przypadnie po osiągnięciu wieku emerytalnego. Wadą z kolei prowizja za udzielenie kredytu oraz obowiązkowe zabezpieczenie w postaci weksla.
Na trzecim miejscu moim zdaniem powinien znaleźć się bank Pekao, gdzie rata kredytu będzie w wysokości 1350 zł, a RRSO na poziomie 3,77%. Zaletą jest tutaj dwukrotna możliwość przerwy w spłacie na cały okres kredytowania, czyli tzw. wakacje kredytowe. W przypadku niskiego wkładu własnego, który akurat nie dotyczy powyższego przykładu, trzeba opłacić ubezpieczenie.

Czwarte miejsce w moim odczuciu powinien zająć bank BZ WBK. Miesięczna kwota kredytu wyniesie tu 1383 zł, przy RRSO wynoszącym 4,02%. Spłata kapitału następuje tu dopiero po wypłacie ostatniej transzy kredytu. Wadą jest to, że może być wypłacany w transzach, ale nie dłużej niż 24 miesiące. Piąte miejsce z kolei przypadło w udziale ING Bankowi Śląskiemu, gdzie kwota kredytu wyniesie 1384 zł, przy RRSO na poziomie 4,06%. Zaletą jest tu dodatkowa gotówka na dowolny cel, a wadą konieczny wkład własny.

Odszukano dzięki:

  • porównanie kredytów gotówkowych luty 2018 loc:PL
Paweł

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *