Ranking kredytów gotówkowych – styczeń 2018

W sytuacji gdy potrzebujemy większej gotówki, warto wziąć pod uwagę roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, gdyż to ona generuje koszty kredytu. Dziś chciałbym przedstawić ranking kredytów gotówkowych na styczeń 2017 przy parametrach kredytowych 90000 na okres spłaty 64 miesięcy w oparciu o RRSO.

Tutaj na pierwszym miejscu jest kredyt gotówkowy BGŻ BNP Paribas, który deklasuje inne kredyty, gdyż RRSO jest na poziomie 5,77%. Kolejną jego zaletą jest to, że bank nie pobiera prowizji.

Drugą lokatę zajmuje Eurobank, z RRSO zdecydowanie większym bo wynoszącym 9,64%. Prowizja banku wynosi 10%, stąd jest to zdecydowanie gorsza opcja kredytowa. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, gdy akurat nie mamy środków na spłatę.

Ostatnie miejsce na podium przypada Deutsche Bankowi, który ma RRSO wynoszący 11,49%, a prowizja wynosi 10,50%. Pomimo gorszych parametrów klienci doceniają tą ofertę za szybkie rozpatrzenie. Minusem może być to, że kredyt musi być spłacony do 70 roku życia.

Następną pozycję zajmuje City Handlowy, który pomimo niższego oprocentowania, bo wynoszącego 9,49%, ma wyższe RRSO- 11,65%.
Zaletą tego banku jest możliwość konsolidacji innych kredytów, co skutkuje zmniejszeniem raty.

Według mojej oceny na uwagę zasługuje także kredyt PKO z tzw. „Mini ratką”, z oprocentowaniem na poziomie 7,99% i taką samą prowizją. Zaletą tego kredytu jest możliwość negocjacji oprocentowania oraz wcześniejsza spłata bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także możliwość spłaty kredytu do 75 roku życia, w przypadku kredytów długoterminowych.

Odszukano dzięki:

  • ranking pożyczek gotówkowych styczeń 2018 loc:PL
Paweł

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *